Ankara Petek Montajı radyatör montajı petek temizleme 0312 226 16 46

Petek Montaj


Ankara Radyatör Petek Kalorifer Montaj İşlemleri 

Radyatör Nedir ?

Radyatör en kısa anlatım ile sıcak bir akışkandan aldığı ısıyı dışarı ileten bir ısıtma aracıdır. Gelin evimizin veya iş yerimizin özellikle kış aylarında olmaz ise olmazı haline gelen radyatör ürünü hakkında sizlere detaylı bilgi vermeye çalışalım. 

Radyatör Çeşitleri

Radyatörler kendi aralarında modeline ve kullanımına göre 4'e ayrılmaktadır.


Döküm Radyatör

Döküm radyatörler korozyona karşı dayanıklı olmasından kaynaklı oldukça uzun ömürlü radyatör modelidir. Ağırlıklı olarak metrekaresi yüksek yaşam alanlarında, okullarda ve hastanelerde kullanımı yaygındır. Sıcak su sistemlerinde 4 bar, buharlı sistemlerde ise 2 bar basınca kadar kullanımı uygundur. Daha yüksek basınçlarda kullanılması durumu özel üretimli döküm radyatörler ile mümkündür.


Panel Radyatör

Panel radyatör konvektör adı verilen su kanallarına sac kaynatılarak üretilir. Çinko, fosfat ve kataforez boya ile kaplanmaktadır. Ülkemizde kullanımı en yaygın olan radyatör türüdür. Panel radyatörler kendi aralarında da Tip 10-P, Tip 11-PK, Tip 21-PKP, Tip 22-PKKP, Tip 33-PKKPKP 5 ayrı çeşide ayrılmaktadır. P, PK, PKP, PKKP, PKKPKP birçok insanın ilk defa duyduğu bu grubun ne demek olduğu konusuna değinecek olursak.


P : Panel (Radyatör ön yüzeyi)

K : Radyatör içerisinde bulunan kanat sayısıdır

Alüminyum Radyatör

Alüminyum radyatör yüksek verimde ısı transferine uygun olarak üretilmiş dekoratif radyatör modelidir. 1000 Kcal/h ısıyı 0,64 litre su ile vererek en az su kullanılan radyatör türüdür. Evinizin salonundaki radyatörün görüntüsünden rahatsız mı? oldunuz yada mutfağınızın konseptine uygun radyatör mü? arıyorsunuz.

Evinizin veya işyerinizin konseptine uygun alüminyum radyatör montajı için 0312 226 16 46 telefon numaralı hattımızdan bizlere ulaşıp, keşif talep formu oluşturabilirsiniz.

 

Diğer Hizmetler

+25 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.